„Nie wolno wahać się ani chwili”

27 maja 2013 21:35:00

„Dziękuję bardzo. Do udziału w imprezie, skłonił mnie przede wszystkim fakt, że jest to niezwykle ważna idea, dzięki której można wesprzeć podopiecznych szczecińskiego hospicjum...

...A to, że można połączyć świetną zabawę z pomocą dzieciom, jest naprawdę czymś fantastycznym i ważnym, w takich chwilach, wynik schodzi na dalszy plan i jest najmniej istotną sprawą. To już kolejna edycja tej imprezy, dzięki której można nieść pomoc potrzebującym; jak dowiedzieliśmy się, za pieniądze z zeszłorocznego Meczu Gwiazd, mogliśmy podarować oddech jednemu z podopiecznych, więc cel jest niewątpliwie szczytny i takie przedsięwzięcia powinny odbywać się częściej."

Zapytany o atmosferę panującą podczas meczu stwierdził:

„Atmosfera oczywiście była wspaniała; kibice licznie dopisali, hala była wypełniona niemalże do ostatniego miejsca, a doping ze strony fanów wręcz namacalny. Do tego na trybunach trwała niezła zabawa, prawie taka sama jak na meczach reprezentacji i naszych rodzimych Lig. Brawa należą się również dla naszych aktorów dzisiejszego przedstawienia. Zawodnicy pokazali, że dobrą zabawę można umiejętnie połączyć z chęcią pomocy innym. Uważam, że wszystkie gwiazdy dały pokaz naprawdę dobrej gry."

Piotr Makowski opowiedział również o tym, jak wspiera akcje charytatywne:

„Jeżeli jest tylko taka możliwość i dysponujemy większą ilością czasu, zarówno z Delectą, jak i chłopakami, bywaliśmy w szpitalach, szkołach i naprawdę różnych charytatywnych imprezach; zdarzało się, że odwiedzaliśmy nawet przedszkola, także jeśli tylko czas nam na to pozwala, jesteśmy tam, gdzie można chociaż odrobinę pomóc i swoją obecnością, wzbudzić zainteresowanie hojnych osób, mogących wspomóc takowe akcje. To naprawdę bardzo ważne, by nieść pomoc najbardziej tego potrzebującym i jeśli ma się taką możliwość, móc chociaż trochę ulżyć im w cierpieniu, a przy okazji zrobić z tego niezłe widowisko sportowe, nie wolno wahać się ani chwili."

Na zakończenie trener wspomniał o Szczecinie, mieście w którym rozgrywany był mecz:

„Oczywiście, bardzo lubię Szczecin i zawsze chętnie tutaj wracam. Jest to miasto posiadające niesamowity urok."