Mecz Chemika z Zaksą dla Dzieci z Hospicjum

12 września 2013 14:26:24

Radosne informacje napłynęły z klubu PSPS Chemik Police. Prezes klubu Joanna Żurowska poinformowała nas, że decyzją zarządu klubu mecz pokazowy Chemika Police z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle będzie miał charakter dobroczynny mający na celu wsparcie naszego Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

2013-09-12-gwiazdy-siatkowki-w-policach.jpg

Od maja tego roku kiedy to Grupa Azoty została sponsorem strategicznym akcji "Siatkarze dla Hospicjum" również klub Chemik Police wspiera nasza działalność uczestnicząc w imprezach charytatywnych na rzecz chorych podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Pierwszą imprezą były zeszłoroczne "Głosy dla Hospicjów" kiedy to siatkarki Chemika zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Następną imprezą z udziałem siatkarek był majowy Mecz Gwiazd podczas którego mogliśmy zobaczyć w akcji Joannę Mirek oraz Kasię Mróz. Poza wsparciem finansowym akcji przez Grupę Azoty klub Chemik Police przekazał wówczas również całą masę pamiątek sportowych które licytowaliśmy podczas majowych aukcji allegro na rzecz naszego hospicjum.

Nic dodać nic ująć. Wspaniała współpraca pomiędzy Grupą Azoty a Stowarzyszeniem "Siatkarze dla Hospicjum" zaowocowała kolejnym sukcesem.
Dochód z pokazowego meczu Chemika z ZAKSĄ zostanie przekazany dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Oprócz tego w trakcie meczu zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna przez wolontariuszy. Dodatkowo Fundacja otrzyma koszulki oraz piłki z autografami Chemika Police oraz ZAKSY Kędzierzyn na licytację na przyszłoroczne aukcje allegro.

Piątkowy, pokazowy mecz (20 września, godz. 16) zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Pod wodzą nowego trenera i wspaniałego do niedawna zawodnika, Sebastiana Świderskiego, w Policach zaprezentuje się aktualny wicemistrz Polski. W składzie tej drużyny zobaczymy m. in. bardzo dobrze znanych w naszym regionie Pawła Zagumnego i Michała Ruciaka. Po drugiej stronie siatki staną takie gwiazdy żeńskiej siatkówki jak: Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Mirek, Katarzyna Gajgał-Anioł, reprezentujące beniaminka Orlen Ligi.

- To będzie nie lada frajda dla kibiców, a także dla samych siatkarzy i siatkarek – zapewnia Joanna Żurowska, prezes polickiego klubu. – Mecz przebiegać będzie na pewno w fajnej, wręcz rodzinnej atmosferze. Obie drużyny reprezentują przecież Grupę Azoty. Dochód z meczu przeznaczymy natomiast na cel charytatywny. Beneficjentem przychodów z tego meczu jest Zachodniopomorskie Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych - dodaje.

W ramach pokazowego meczu rozegrane zostaną trzy sety. Pierwszy to mix, w którym drużyny będą koedukacyjne. Drugi, to gra na serio w pełnych składach meczowych Chemik kontra ZAKSA. Ostanie starcie na parkiecie będzie miało charakter „freestylowy” – pełna dowolność: trenerzy na boisku, zawodniczki i zawodnicy w roli trenerów, zawodniczki w roli sędziów, itp.

– Przed drużyną ZAKSY wyzwanie, jakiego nigdy do tej pory nie było! Wyjazdowe spotkanie i mecz z siatkarkami Chemika będzie dla nas okazją nie tylko wymiany zawodowych doświadczeń i wspólnych zmagań na parkiecie, ale i do zrobienia czegoś dla innych. Dochód z meczu zostanie bowiem przekazany na cel charytatywny – mówi Sabina Nowosielska, prezes ZAKSY.

To bardzo pozytywne, że poza sportowym charakterem imprezy klub Chemik Police nie pozostaje obojętny na pomoc chorym podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum za co w imieniu Zarządu Fundacji, Chorych Dzieci a także swoim własnym serdecznie dziękujemy.

Bilety na mecz Chemik Police - ZAKSA Kędzierzyn niebawem pojawią się w dystrybucji o czym nie omieszkamy poinformować. Liczymy na wielkie emocje sportowe, wspaniałą zabawę i pełne uśmiechnięte trybuny. Przyjdźcie na mecz i nie omieszkajcie wrzucić chociaż grosik do puszek - bardzo na to liczymy...

Chemik Police - ZAKSA Kędzierzyn - 20 września godz 16:00 hala przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza przy ulicy Siedleckiej 6E

Z siatkarskim pozdrowieniem
Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum