Ruszyły przedmeczowe aukcje

13 maja 2014 09:15:00

24 maja w hali Szczecińskiego Domu Sportu po raz piąty odbędzie się Mecz Gwiazd, w którym na parkiecie zobaczymy znane siatkarki, siatkarzy i skoczków narciarskich. W niedzielę wieczorem wystartowały aukcje internetowe, z których dochód zostanie przeznaczony dla podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych...

Kup sobie narty Stocha

W poprzednich latach do wylicytowania były m.in. narty Justyny Kowalczyk czy medal Ligi Mistrzów siatkarzy Skry Bełchatów. W tym roku swoje narty przekazał aktualny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch.

Kamil niestety - z powodów rodzinnych - nie przyjedzie tym razem, by pograć w Szczecinie w siatkówkę, ale poza nim będą wszyscy czołowi polscy skoczkowie. Wśród koszulek do wylicytowania są te z autografami: Michała Bąkiewicza, Piotra Nowakowskiego, Grzegorz Fijałka, Jerzego Dudka, Katarzyny Skowrońskiej, Jerzego Janowicza, Małgorzaty Glinki czy Anny Werblińskiej. Swoją koszulkę sprezentowali także piłkarze Pogoni Szczecin. Cena wywoławcza większości rzeczy wynosi zaledwie złotówkę.

Legalnie można kupić mecz

Podobnie jak w ubiegłych latach także i teraz wylicytować można uczestnictwo w meczu. Ten, kto zaoferuje największą kwotę, poczuje się jak "gwiazda". Osoba, która zwycięży w tej licytacji, będzie mogła spotkać się z innymi gwiazdami w szatni, wziąć udział w rozgrzewce czy wreszcie zagrać wspólnie z siatkarkami, siatkarzami i skoczkami. Dzięki Meczowi Gwiazd, aukcjom allegro i amatorskiemu turnieju siatkówki w 2013 roku udało się zebrać ponad 100 tys. złotych. - Liczę na to, że po wywalczeniu złotych medali przez Kamila Stocha i dzięki licytacji jego nart kwota mniejsza nie będzie - optymistycznie wypowiada się Maciej Sośnicki, prezes stowarzyszenia.